Ciekawy prezent dla każdej mamy i nie tylko

      2 komentarze do Ciekawy prezent dla każdej mamy i nie tylko

 

Fotografowanie poczynań dziecka od momentu, kiedy przyjdzie na świat, po piękny wiek osiągnięcia dorosłości często służy do stworzenia ciekawej pamiątki – kroniki życia dziecka. Taką kronikę można stworzyć z wyprzedzeniem, na przykład wykonując kilka lub kilkanaście początkowych zdjęć i pozostawiając mnóstwo miejsca na następne.

Interaktywna kronika

Robienie zdjęć najmłodszemu domownikowi może łatwo przerodzić się w prawdziwą pasję. Nie dajmy jednak się zwariować, zachowywanie setek ujęć tylko dlatego, że dziecko wszędzie wychodzi słodko, nie ma najmniejszego sensu. Do kroniki najlepiej nadają się zdjęcia, które coś dokumentują, na przykład dzień, w którym noworodek podniósł i utrzymał główkę, albo kiedy zaczął raczkować. Fotografie można robić samodzielnie, ale znacznie lepiej sprawdza się powierzenie chociaż części pracy specjaliście. W większych miastach można wynająć fotografa, który po części staje się tymczasowym domownikiem. Będzie on dzięki temu mógł uchwycić ciekawe zachowania maluszka lub udokumentować wasze ważne rocznice. Ten pomysł nie jest zbyt popularny z uwagi na to, ze sporo ludzi bardzo ceni sobie swoją prywatność, a wynajęty fotograf ją narusza. Jeśli tak jest, trzeba pozostać przy zdjęciach autorskich, zresztą ich wykonywanie powinno zagwarantować bardzo przyjemnie spędzony czas.

Sztuka zaklęta w chwili

Zdjęcia robione na szybko w ważnych chwilach mogą mieć bardzo niską jakość np. z powodu wzruszenia i drżących rąk. Można to przewidzieć i wyposażyć się w aparat z funkcją stabilizacji obrazu albo wcześniej poćwiczyć robienie zdjęć obiektom ruchomym.

2 thoughts on “Ciekawy prezent dla każdej mamy i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *