Gdzie szukać inspiracji do zdjęć?

      2 komentarze do Gdzie szukać inspiracji do zdjęć?

Jeśli robisz zdjęcia i co pewien czas próbujesz znaleźć inspirację do wykorzystania innych niż zwykle rozwiązań, wykorzystaj ogromne możliwości zapewniane przez internetowe portale zrzeszające fotografów z całego świata. Zetknięcie się z efektami pracy setek różnych osób da nie tylko motywujący rezultat, ale również wyposaży cię w wiedzę, jak jeszcze można fotografować i co uzyskiwać na zdjęciach.

Bardzo różne punkty widzenia

W fotografii piękne jest to, że jeśli ktoś lubi to co robi, oddaje się swojej pasji z pełnym zaangażowaniem, nie będzie zadowalał się byle czym, czyli zechce postawić na oryginalność i jakość. Doprowadza to do tego, że wykonane przez kilkanaście osób zdjęcia tego samego obiektu będą bardzo się od siebie różnić. Każda osoba jest inna, i to będzie widoczne na fotografii wykonanej zgodnie ze swoim punktem widzenia. Dla początkujących fotografów najbardziej inspirujące może być to, że możliwa jest aż taka różnorodność wizji. Jeśli nauczą się, że nie ma praktycznie żadnych reguł i ograniczeń, zyskają wymaganą do osiągania sukcesów lekkość tworzenia. Najłatwiej oczywiście zainspirować się w sieci.

Ciekawe portale

Większość portali branżowych służy chwaleniu się zdjęciami, które inne osoby mogą komentować. Szukanie inspiracji powinieneś rozpocząć od wybrania wśród mnóstwa użytkowników kilku tych, których prace spodobały ci się z różnych przyczyn (kryteria wyboru nie muszą być standardowe, typu ładne/brzydkie). Ich galerie, nierzadko prowadzone przez kilka lat, pokażą ci jak bardzo różnorodnie można pokazywać świat. Najprawdopodobniej sam zaczniesz eksperymentować, co doprowadzi do ciekawych rezultatów.

2 thoughts on “Gdzie szukać inspiracji do zdjęć?

  1. Anna

    Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie szukać, czasem lepiej jest pójść do jakiejś galerii niż na stronę dla bogatych nastolatków chwalących się aparatami.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *