Matowe czy błyszczące odbitki?

      2 komentarze do Matowe czy błyszczące odbitki?

Zdjęcia przygotowane dowolną metodą można przechowywać w komputerze i oglądać je tylko w postaci cyfrowej, ale niektóre osoby preferują tworzenie albumów w tradycyjnym formacie – takie albumy mogą być świetnym prezentem, są też wygodne do przeglądania, świetne do pokazania gościom, gdy akurat wpadną z wizytą, wywołują mnóstwo pozytywnych skojarzeń. Jeśli chcemy mieć coś takiego w domu, niezbędne będzie wydrukowanie zdjęć lub ich wywołanie w jeden z możliwych sposobów.

Jakie zdjęcia wyglądają ładniej?

Wybierając pomiędzy matowymi a błyszczącymi odbitkami często wpadamy w prawdziwe rozdarcie – oba rodzaje wydruków mają swoje zalety. Matowa powierzchnia zdjęć nie odbija światła, jest więc wygodniejsza do oglądania, ale sprawia wrażenie, że jest bledsza i bardziej smutna w odbiorze. Tego typu fotografie prezentują się elegancko i można je nawet wywiesić w gablotce lub w innym miejscu na zewnątrz. Wklejone do albumu lub włożone do teczki nie będą niszczyć się pod wpływem kontaktu z szorstką powierzchnią. Jeśli zdecydujemy się na zdjęcia błyszczące, na pewno będą wyglądały bardziej efektownie, choć niektórzy są zdania, że taki połysk odwraca uwagę od treści zdjęcia. Barwy są bardziej żywe, ale często przekłamywane przez odbijanie się różnych elementów z zewnątrz.

Możliwości samodzielnego drukowania

Dysponując zdjęciami w komputerze, jak najbardziej możemy uczynić z nich „tradycyjne” małe fotografie idealne do umieszczenia w albumie. Trzeba wykorzystać możliwości drukarek fotograficznych, które kupuje coraz więcej osób prywatnych. Dobry papier oraz oryginalny tusz pozwolą uzyskać bardzo estetyczne zdjęcia.

2 thoughts on “Matowe czy błyszczące odbitki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *