Sesja dla malucha

      2 komentarze do Sesja dla malucha

Umiejętne fotografowanie dzieci nie należy do rzeczy najprostszych. Teoretycznie zdjęcia powinny wychodzić najlepiej w przypadku noworodków, które nie są jeszcze bardzo mobilne. Sztuką jednak jest uchwycić maleństwo w ciekawy sposób, pokazując elementy jego usposobienia, które przecież dopiero się rozwijają. Niektórzy rodzice często zlecają wykonanie takiej sesji, dzięki czemu zyskują fantastyczną pamiątkę z pewnego momentu życia swojego dziecka.

Właściwe podejście fotografa

Sesję z noworodkiem w roli głównej najczęściej wykonuje się w domu, w którym zostaje zaaranżowane prowizoryczne studio. Ułatwia to właściwe skadrowanie i oświetlenie fotografii, których powinno być dość dużo – nawet doświadczony fotograf wielokrotnie powtarza jedno ujęcie, żeby stworzyć naprawdę dobre zdjęcie. Do tego wcale nie jest tak, że jeśli dziecko jest małe, nie będzie się ruszać, zmieniać pozycji itd., bardzo często dodatkowo kaprysi, zasypia lub chce jeść. Najlepsze ujęcia wymagają sporej cierpliwości i podejścia do dzieci.

Sesja dla dziecka poza domem

Bardzo interesujące są sesje w plenerze. Wykonuje się je dla nieco starszych maluszków, czyli takich, które są już zabierane przez rodziców na spacery – tak małe dziecko będzie fotografowane w wózku, na rękach mamy lub taty albo ułożone w jakimś wygodnym miejscu na kocu. Maluch kilkumiesięczny jest w tych przypadkach bardziej wdzięcznym modelem, gdyż może przyjąć odpowiednią pozycję do wykonania atrakcyjnego zdjęcia. Idealną porą roku na sesję dla najmłodszych dzieci jest wiosna lub lato.

2 thoughts on “Sesja dla malucha

  1. kuba

    Mój synek był fotografowany wielokrotnie w domu i powiem, że wypadło to całkiem spoko, mamy z żoną fantastyczną pamiątkę <3

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *