Wyposażenie dla fotografa – czy opłaca się dzisiaj robić zdjęcia?

Zacznijmy od tego, że zarabianie na zdjęciach to domena osób, które znają się na swoim fachu. W większości przypadków posiadają bardzo drogi, profesjonalny i nowoczesny sprzęt, ale ich umiejętności są również niebagatelne i gwarantują odpowiednie jego wykorzystanie. Przeważnie mogą oni sobie na to pozwolić, gdyż uzyskują spore kwoty za publikację zdjęć w znanych czasopismach lub na portalach internetowych.

Czy to jest opcja dla każdego?

Zdecydowanie nie – konieczność sporej inwestycji na początku automatycznie odrzuca wszystkie osoby z małymi zasobami finansowymi, bo zwyczajnie nie poradzą sobie z udźwignięciem takiego wydatku. Można jednak częściowo pominąć konieczność inwestowania, jeśli uśmiechnie się do kogoś szczęście – chodzi o wygraną pieniężną w jakimś konkursie lub uzyskanie stypendium. Do tego trzeba jednak też mieć trochę talentu oraz tzw. wyczucia, co pozwoli zyskać punktowane miejsce w rywalizacji.

Jeśli nie w ten sposób…

Obecne możliwości dość prostych aparatów fotograficznych są całkiem niezłe, do tego praktycznie każdy może do woli korzystać z komputera i programów graficznych (niektóre są darmowe). Otwiera to drogę osobom, które umieją patrzeć na świat we właściwy sposób, mają talent do pokazywania zwykłych rzeczy inaczej, jak też chcą mieć swój wkład w tym, jak będą widzieli rzeczywistość inni. Mogą one promować swoje umiejętności w miejscach do tego przeznaczonych, zresztą z pomocą przychodzi wszechobecny internet – można tam znaleźć zatrudnienie, uzyskać krytykę, jak też odszukać najlepszą platformę do publikacji pierwszych „dzieł”.

2 thoughts on “Wyposażenie dla fotografa – czy opłaca się dzisiaj robić zdjęcia?

  1. Anna

    W internecie są fajne portale, ale niekoniecznie da się tam zarobić. Co najwyżej zniechęcić się do pokazywania czegoś, bo strasznie hejtują…

    Reply
  2. kuba

    Nawet gdy zarobicie cośtam za pierwsze zdjęcia, nie będą to żadne „kokosy”. Najlepiej od razu startować do redakcji, portali turystycznych itd.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *